Dönüş İçin Gerekli Aşamalar

DÖNÜŞ İÇİN YAPILACAKLAR

ALKÜ’ye döndüğünüzde yanınızda olması gereken bazı belgeler ve yapmanız gereken bazı işlemler vardır. Bu aşamalar ALKÜ’ye kayıt işlemleriniz ve hibenizin %20 lik son taksitini alabilmeniz için gereklidir. Bu aşamalar; 

 

1- Confirmation of Arrival and Departure (Karşı Kurum İmzalı ve Mühürlü)

Bu belgeyi Erasmus Ofisine elden teslim edebilir ya da imzalı ve kaşeli halini taratıp mail atabilirsiniz.

 

2- Transkript (Karşı kurumda aldığınız dersleri gösteren onaylı belge, orijinal ve imzalı olmalıdır.)

Transkriptiniz ile birlikte birim öğrenci işlerine ulaşmalısınız. Biriminizin öğrenci işleri derslerinizin işlenmesi ve kaydınızın yapılması için yardımcı olacaktır.

 

3- Katılım Sertifikası (Karşı Kurum sonra göndereceğini söyleyebilir. Confirmation of Arrival and Departure belgeniz bu durumda ALKÜ deki işlemleriniz için yeterli olacaktır.)

 

4-Online Rapor Formu / Mobility Tool Anketi

Tüm belgelerinizi teslim ettikten sonra bilgileriniz ofisimiz tarafından Mobiity Tool+ veri tabanına işlenecektir. Dönüş işlemleriniz sırasında mailinize elektronik bir rapor formu gelecektir. Bu rapor formu tarafınızdan doldurulmadan nihai ödemeler gerçekleştirilmeyecektir. (ALKÜ Erasmus Etki Anketi ile karıştırmayınız)

 

5- Çevirimiçi Dil Sınavı (OLS) : Faaliyetlerini tamamlayan öğrencilerin OLS sistemi üzerinden dil sınavlarına girmeleri gerekmektedir. Bunun için otomatik bir mail alacaksınız. Sınav ile ilgili herhangi bir belgenin ofise getirilmesine gerek yoktur. Sınavdaki başarınız herhangi bir konuda belirleyici değildir.  Sınav tamamlanmadan ikinci ödemeler gerçekleştirilmeyecektir.

 

6- ALKÜ Erasmus Etki Anketi: Bu anket, Erasmus faaliyetinizin nasıl geçtiği ile ilgili veri toplama amacıyla hazırlanmıştır. Burada bizimle paylaşmış olduğunuz veriler sizden sonra aynı yerde Erasmus faaliyeti gerçekleştirmek isteyen öğrencilerimiz için bir ön bilgi niteliği taşıyacak ve onları teşvik etmek amacıyla kullanılacaktır. Faaliyetinizin bitimine yakın bu anketi doldurmanız gerekmektedir.