Dönüş İçin Gerekli Aşamalar

DÖNÜŞ İÇİN YAPILACAKLAR

 

ALKÜ’ye döndüğünüzde yanınızda olması gereken bazı belgeler ve yapmanız gereken bazı işlemler vardır. Bu aşamalar ALKÜ’ye kayıt işlemleriniz ve hibenizin %20 lik son taksitini alabilmeniz için gereklidir. Bu aşamalar; 

 

1- After Mobility (Section to be completed) LAT

Staj Hareketliliği için Öğrenim Anlaşması (Learning Agreement for Traineeships) belgesinde bulunan bu kısım, staj faaliyeti bittikten sonra, ev sahibi kurum tarafından doldurulmalı, imzalı ve mühürlü olarak öğrenciye teslim edilmelidir. Bu belge taratılıp Google drive dosyasına yüklenmelidir. Belgeye buradan ulaşabilirsiniz. 

 

2- Confirmation of Arrival and Departure (Karşı Kurum İmzalı ve Mühürlü)

Bu belgeyi Erasmus Ofisine elden teslim edebilir ya da imzalı ve kaşeli halini taratıp mail atabilirsiniz.

 

3- Katılım Sertifikası (Karşı Kurum sonra göndereceğini söyleyebilir. Confirmation of Arrival and Departure belgeniz bu durumda ALKÜ deki işlemleriniz için yeterli olacaktır.)

 

4-Online rapor formu / Mobility Tool Anketi

Tüm belgelerinizi teslim ettikten sonra bilgileriniz ofisimiz tarafından Mobiity Tool+ veri tabanına işlenecektir. Dönüş işlemleriniz sırasında mailinize elektronik bir rapor formu gelecektir. Bu rapor formu tarafınızdan doldurulmadan nihai ödemeler gerçekleştirilmeyecektir. (ALKÜ Erasmus Etki Anketi ile karıştırmayınız)

 

5- Çevirimiçi dil sınavı (OLS) : Faaliyetlerini tamamlayan öğrencilerin OLS sistemi üzerinden dil sınavlarına girmeleri gerekmektedir. Bunun için otomatik bir mail alacaksınız. Sınav ile ilgili herhangi bir belgenin ofise getirilmesine gerek yoktur. Sınavdaki başarınız herhangi bir konuda belirleyici değildir.  Sınav tamamlanmadan ikinci ödemeler gerçekleştirilmeyecektir.

 

6- ALKÜ Erasmus Etki Anketi: Bu anket, Erasmus faaliyetinizin nasıl geçtiği ile ilgili veri toplama amacıyla hazırlanmıştır. Burada bizimle paylaşmış olduğunuz veriler sizden sonra aynı yerde Erasmus faaliyeti gerçekleştirmek isteyen öğrencilerimiz için bir ön bilgi niteliği taşıyacak ve onları teşvik etmek amacıyla kullanılacaktır. Faaliyetinizin bitimine yakın bu anketi doldurmanız gerekmektedir.