Dönem Uzatma İşlemleri

Değerli Erasmus Öğrencilerimiz,

 

Eğer faaliyetinizi uzatmak istiyorsanız aşağıdaki aşamaları eksiksiz olarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir:

1. Öncelikle bitirmek üzere olduğunuz faaliyetin geçerli olması ve kalan hibe ödemelerine başlanması için devam eden döneminizin bitirme aşamalarını eksiksiz olarak tamamlamış olmalısınız.

Öğrenim faaliyeti bitirme aşamaları için tıklayınız>>

Staj faaliyeti bitirme aşamaları için tıklayınız>>

 

2. Uzatma işlemleri için daha sonrasında, faaliyetiniz bitmeden en az 1 ay önce aşağıdaki dilekçe örneği ile Koordinatörlüğümüze faaliyetinizi uzatmak istediğinizi yazılı olarak bildirmeniz gerekmektedir. Dilekçenizi adınıza tanımlanmış olan Google Drive dosyanıza ekleyip mail ile Koordinatörlüğümüze haber vermelisiniz.

Dilekçe örneği için tıklayınız>>  

 

3. Hem staj hem de öğrenim faaliyeti için aşağıdaki "Faaliyet Uzatma Başvuru Formu" eksiksiz bir şekilde doldurulup 3 imzalı (Aday Öğrenci/ALKÜ Erasmus Bölüm Koordinatörü/Karşı Kurum Yetkilisi) halini adınıza tanımlanmış olan Google Drive dosyanıza ekleyip mail ile Koordinatörlüğümüze haber vermelisiniz. Bölüm koordinatörünüzün kim olduğundan emin değilseniz, Erasmus internet sitemizin "Koordinatörler" sekmesinden öğrenebilirsiniz.

Faaliyeti Uzatma Başvuru Formu>>

 

4. Karşı Kurum / Üniversiteden alınan imzalı / kaşeli yeni "Kabul Mektubunu" adınıza tanımlanmış olan Google Drive dosyanıza ekleyip mail ile Koordinatörlüğümüze haber vermelisiniz.

 

5. Aşağıdaki siteden yeni faaliyetinize ait Öğrenim Anlaşması - OLA (Online Learning Agreement) Belgenizin 3 imzalı (Aday Öğrenci/ALKÜ Erasmus Bölüm Koordinatörü/Karşı Kurum Yetkilisi) halini adınıza tanımlanmış olan Google Drive dosyanıza ekleyip mail ile Koordinatörlüğümüze haber vermelisiniz.

 

6. Sonrasında aşağıda bulunan "Ek Hibe Sözleşmesi" içerisinde yer alan "sarı" renkteki kısımların word formatında doldurularak sonra yine word formatında Google Drive dosyanıza yükleyip mail ile Koordinatörlüğümüze haber vermelisiniz. Bu sözleşme için daha sonra mutlaka Koordinatörlüğümüze gelerek ıslak imza ile aday öğrenci tarafından imzalanması zorunludur. Bu belgede ıslak imzası olmayan öğrencilerin tüm Erasmus faaliyetleri geçersiz sayılarak eğer varsa ödenen hibe öğrenciden geri talep edilir.

Ek Hibe Sözleşmesi İçin Tıklayınız>>

 

7. Son olarak, eğer yeniden vize başvurusunda bulunmanız gerekiyorsa, ofisimize uğrayarak adınıza hazırlanmış ve Koordinatörümüz tarafından imzalanacak olan "Vize Talep Yazısını" almanız gerekmektedir.

 

8. Uzatmış olduğunuz faaliyetiniz bittiğinde de yine aşağıdaki dönüş aşamalarını tamamlayarak faaliyetinizi sonlandırmanız gerekir:

Öğrenim faaliyeti bitirme aşamaları için tıklayınız>>

Staj faaliyeti bitirme aşamaları için tıklayınız>>

 

Faaliyetinizde başarılar dileriz.

 

Erasmus Koordinatörlüğü