Nasıl Staj Yeri Bulurum?

NASIL STAJ YERİ BULURUM?

 

Değerli ALKÜ Öğrencileri,

 

Staj yerini bölümünüze uygun olarak sizler kendinize göre araştırıp bulmalı ve ileride size faydası dokunacağına emin olduğunuz yerlerde staj imkanlarını kovalamalısınız. Bunun için, öncelikle internetten araştırmalar yaparak akademik kariyerinize uygun, keyifle ve pek çok şey öğrenerek stajınızı yapacağınız bir kurum bulmanız gerekmektedir. Staj yapılabilecek yerler; işletmeler, eğitim merkezleri, araştırma merkezleri, diğer kuruluşlar olarak belirlenmiştir. Ancak; diplomatik temsilcilikler, Avrupa Birliği Kurumları ile Topluluk programlarını yürüten kuruluşlar bu faaliyet kapsamında ev sahipliği yapamazlar. Avrupa ülkeleri dışında bir ülkede staj yapmanız mümkün değildirDetaylı bilgiye Erasmus El Kitabından ulaşabilirsiniz.

 

Staj yeri bulmak ve gerekli e-mail yazışmalarını yapmak öğrencinin sorumluluğundadır. Staj yapacağınız işletme ya da organizasyondan bir kabul mektubu almalısınız. Bu işlemi e-mail üzerinden yapabilirsiniz. Islak imza aranmamaktadır.


Dear Madam /Sir;

 

I am a "Lisans, yüksek Lisans ya da Doktora seviyesi" in "Bölüm" at Alanya Alaaddin Keykubat University, Alanya, Turkey. I would like to express my interest in carrying out a traineeship at "başvuruyu yaptığınız staj yeri" as an Erasmus student for "gitmek istediğiniz ay aralığı örneğin Haziran-Eylül".

I would honor the opportunity if you accept me for the Erasmus programme. Moreover, I will cherish the opportunity to enhance my education experience at your facilities, since "staja gideceğiniz yer" has a great reputation in that field.  I am sure it would enrich my future studies and help me in my career prospective. In case of accepting me as an intern, ALKU will give me scholarship around "Erasmus programından aylık alacağınız hibe" on a montly basis. Yet I would appreciate your help in accommodation, guidance, etc.

 

For the confirmation you may contact with my university from erasmus@alanya.edu.tr

 

Thank you very much for your time and I look forward to hearing from you soon.

 

Sincerely;

 

Adınız Soyadınız

iletişim bilgileriniz.

 


 

Başvurduğunuz kurum sizden CV isteyebilir. Onlar istemeden siz üstteki e-mailin içerisine bir CV eklerseniz çok daha profesyonel olacaktır. Karşı kurum sizi kabul ederse cevap olarak şu e-maili gönderebilirsiniz.

 


Dear Madam /Sir;

 

Thank you so much for giving me this opportunity. Please attached find the letter of acceptance sample and feel free to use your own sample.

 

Sincerely;

 

Adınız Soyadınız

 

 


Yukarıdaki e-maile aşağıdaki kabul mektubu örneğini eklemeyi unutmayınız.

 

Kabul Mektubu örneğine buradan ulaşabilirsiniz>>

 

Staj yeri bulmak için aşağıdaki internet adreslerini de ziyaret edebilirsiniz: