ALKÜ İLE RUSE ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ

ALKÜ İLE RUSE ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ
  • Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi
  • 22 Eylül, 2021
ALKÜ İLE RUSE ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) ile Bulgaristan Ruse Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) birçok ülkenin üniversiteleriyle yaptığı iş birliği protokolüne bir yenisini daha ekledi. ALKÜ ile Ruse, eğitim ve bilimsel araştırma alanlarında karşılıklı uluslararası iş birliğini ve ortak çalışma anlayışını teşvik etmek, geliştirmek ve desteklemek amacıyla iş birliği protokolü imzaladı. ALKÜ Senato Salonu’nda ilk olarak üniversitelerin yetkilileri karşılıklı olarak görev yaptıkları üniversiteler hakkında bilgilendirme yaptı. Toplantıya, ALKÜ’yü temsilen Rektör Prof. Dr. Ekrem Kalan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Can Tansel Tuğcu, Prof. Dr. Özgür Kasım Aydemir, Rafet Kayış Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Gümüş, ALKÜ Uluslararası İlişkiler Ofisi yetkilileri, Ruse Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hristo Ivanov Beloev, Rektör Yardımcısı Prof. Angel Sotirov Smrikarov, Ruse Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğretim üyeleri ile temsilcileri katıldı.

ULUSLARARASI ÜNİVERSİTELERLE İŞ BİRLİĞİ SÜRÜYOR

Bulgaristan’dan gelen üniversite yetkililerine ziyaretleri için teşekkür eden Rektör Kalan, “Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi olarak Uluslararası İlişkiler Ofisimizin vasıtası ile Üniversitemizin dış ilişkilerini güçlendirmeye gayret ediyoruz. Bizim de uluslararası ilişkilerimizi geliştirmekteki gayemiz sadece öğrenci ve öğretim elemanı değişimi değil ortak çalışmaların yapılabileceği, AR-GE projelerinin yürütülebileceği bir platform oluşturmak istiyoruz. İnanıyorum ki iki üniversitenin de birbirinden öğreneceği, birbirine destek olacağı çok fazla hususu olacaktır. ALKÜ’nün adını her alanda duyurmak istiyoruz” dedi.

Misafirperverliğinden dolayı Rektör Prof. Dr. Ekrem Kalan’a teşekkür eden Rektör Beloev, ikili ilişkileri daha ileriye taşımak için karşılıklı olarak görüşmeleri sürdüreceklerini ve ALKÜ ile çalışmaktan mutlu olacaklarını belirtti.

Karşılıklı görüşlerin belirtilmesinin ardından ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan ile, Ruse Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hristo Ivanov Beloev protokol imzaladı.